Zwycięstwo z pole position

pią, 24 lutego 2017 godz. 02:18:06 skomentuj wyścigi

Chase Elliott | Fot. hendrickmotorsports.com

Posiadacz pole position w Daytona 500, Chase Elliott jako pierwszy od 1996 roku wygrał również czwartkowy wyścig kwalifikacyjny. Po 60 okrążeniach kierowca Hendrick Motorsports minął metę 0,1 sekundy przed Jamiem McMurrayem. Za dwoma Chevroletami finiszowały Fordy Kevina Harvicka i Brada Keselowskiego, Toyota Matta Kensetha. Czołowa dziesiątka punktowała w Monster Energy NASCAR Cup Series.

Najdlużej prowadził Keselowski - przez 28 okrążeń. Elliott przejął kontrolę na 37 kółku. Po 26 okrążeniach zarządzono zaplanowaną neutralizację i cala stawka zjechała po paliwo. Kyle Busch nie zmienił opon utrzymując się na czele. Mistrz z 2015 roku został uderzony z tyłu przez Jamiego McMurraya i wypadł z czołowej dziesiątki.

Na 12 okrążeń przed metą pojawiła się żółta flaga. Po kontakcie z Toyotą Coreya LaJoie, Reed Sorensen zderzył się z Paulem Menardem i czołowo wpadł na barierę SAFER po wewnętrznej. Sorensena zwolniono po badaniach w centrum medycznym na torze. Zieloną flagą machnięto na 8 okrążeń przed końcem.