Zanardi prowadzi bez protez

śro, 8 sierpnia 2018 godz. 23:02:48 skomentuj wyścigi
Tagi: Zanardi, DTM

Alex Zanardi | Fot. BMW

Alessandro Zanardi zaliczył 294 okrążeń Autodromo di Vallelunga podczas dwudniowych testów BMW M4 DTM. Pozbawiony nóg kierowca wystartuje w rundzie na Misano World Circuit Marco Simoncelli (24-26 sierpnia).

Od dramatycznego wypadku w wyścigu CART na Lausitzringu w 2001 roku, Zanardi prowadził samochody hamując protezą prawej nogi. W BMW M4 DTM zmodyfikowanym dla 51-latka, nie ma pedałów, a hamulec jest sterowany ręcznie dźwignią znajdującą się po prawj stronie, przy centralnej konsoli. 

- Postęp w porównaniu z poprzednim systemem jest bardzo duży - powiedział Zanardi po testach. - Jeżdżenie takim samochodem wyścigowym, jak BMW M4 DTM, jest bardzo wyczerpujące fizycznie. Nie jeżdżę szybciej, ale mniej się męczę. Przy poprzednim systemie nigdy nie pokonałbym tylu okrążeń w nowym dla mnie samochodzie. Trzeba pamiętać, że nie ścigałem się od niemal dwóch lat.

Start w Misano będzie dla mnie dużym wydarzeniem i przypuszczalnie jednym z najtrudniejszych zadań w całej mojej motorsportowej karierze. Postaram się wyprzedzić co najmniej jeden samochód. Zobaczymy, czy to się uda. Będzie ciężko, ale interesująco. 

Alex Zanardi | Fot. BMW

Alex Zanardi | Fot. BMW

Alex Zanardi | Fot. BMW

Fot. BMW Motorsport