Zacięty bój o zwycięstwo

sob, 18 marca 2017 godz. 20:33:34 skomentuj wyścigi

Zespół Simpson Motorsport, korzystający z Ginetty G57 klasy PFV, zwyciężył w pierwszej rundzie VdeV Endurance Series 2017. Brytyjska ekipa, która startowała z pole position po zaciętej walce pokonała Duqueine Engineering, najszybszych w LMP3.

Jeszcze na godzinę przed zakończeniem rywalizacji na czele znajdował się zespół Pegasus Racing na pokładzie Ginetty G57 z numerem 57, a późniejsi zwycięzcy wyścigu byli sklasyfikowani na siódmej lokacie ze stratą dwóch okrążeń. Z doskonałej strony popisał się Charlie Robertson, który na linii mety pojawił się jako pierwszy i o 3,121 sekundy wyprzedził Nelsona Panciaticiego. Podium dla zespołu N'Race zapewnił Jordan Perroy, który przegrał walkę o zwycięstwo w LMP3 o 0,447 sekundy.

Dzisiejsza rywalizacja nie była szczęśliwa dla polskiego zespołu: Inter Europol Competition. Jeszcze na godzinę przed końcem wyścigu obie ekipy znajdowały się na dwóch ostatnich lokatach w stawce. Ostatecznie duet Śmiechowski/Still został sklasyfikowany na osiemnastej pozycji, a Scheuschner/Michel na dwudziestej pierwszej.