Wrócił temat Alonso w IndyCar

pią, 27 lipca 2018 godz. 08:32:57 skomentuj wyścigi
Tagi: Alonso, IndyCar

Fernando Alonso | Fot. indycar.com

Dyrektor wykonawczy McLarena, Zak Brown zaprzeczył plotkom, jakoby Fernando Alonso w przyszłym tygodniu miał uczestniczyć w testach IndyCar Series na Portland International Raceway, jednak nie wykluczył takich testów jesienią. Dallarę podstawiłby zespół Andretti Autosport.

- Fernando nie będzie testował w Portland - oświadczył Brown. - Nigdy nie było takich planów, ale do testów może dojść jesienią. W sierpniu Fernando ma wyścig WEC i zostaje w Europie podczas naszych wakacji w F1. Jesienne testy w IndyCar są realne. Kalendarz startów Fernando jest bardzo napięty, ale staramy się znaleźć wolny termin. Fernando w IndyCar to byłoby coś mega! Myślę, że uwielbiałby tam się ścigać, a IndyCar też by go kochał. 

Po sierpniowych wakacjach w F1 powinny zapaść decyzje o ewentualnym wystawieniu przez McLarena dwóch samochodów w przyszłorocznych IndyCar Series. - Nadal pracujemy nad naszymi planami - powiedział Brown magazynowi Racer. - W tej chwili koncentrujemy się na F1, ale gdy rozpocznie się letnia przerwa zaczniemy podejmować jakieś decyzje. 

Fot. indycar.com