Slovakia Ring 2018 - Wróbel od startu do mety

nie, 15 lipca 2018 godz. 13:32:05 skomentuj wyścigi

Konrad Wróbel | fot. Dominik Kalamus

Konrad Wróbel prowadząc stawce od startu do mety, wygrał pierwszy wyścig KIA PLATINUM CUP na tore Slovakiaring. Lider klasyfikacji sezonu nie miał jednak łatwego życia i musiał cały czas odpierać ataki Lukasa Keila, który na mecie zameldował się ze stratą 0,350 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczył Kamil Serafin (+2,793).

Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła Adrienn Vogel (+17,450), która okazała się szybsza od Dawida Borka (+22,629) i Szymona Jabłońskiego (+22,792). W boju o piąte miejsce liczył się także Nikodem Wierzbicki (+23,382), a czołową dziesiątkę zamknęli Aleksander Olejniczak (+25,001), Marek Begier (+38,915) i Petra Ktajnyak (+39,965).

Wyścigu nie ukończył Filip Zagóski, który na trzecim okrążeniu po kontakcie w pierwszym zakręcie z Patrykiem Borkiem wpadł do żwirowej pułapki oraz Jakub Szablewski. Drugi z debiutantów wypadł dokładnie w tym samym miejscu i nie był w stanie powrócić na tor.

Najlepszym czasem pojedynczego okrążenia popisał się Szymon Jabłoński, który do drugiego wyścigu wystartuje z pole position.