Trzeci tytuł Dubourga

nie, 28 stycznia 2018 godz. 00:01:14 skomentuj wyścigi

Jean-Baptiste Dubourg | Fot. DA Racing

Dwa tygodnie po sukcesie w Isola 2000, Benoît Tréluyer odniósł drugie zwycięstwo w Trophée Andros. Belgijski zespół Comtoyou Racing ustrzelił dublet w sobotniej części rundy w Lans-en-Vercors. Tréluyer wyprzedził o dwa punkty Nathanaëla Berthona. Na trzecim stopniu podium stanął Bertrand Balas, 61-latek z CMR.

Szóste miejsce wystarczyło Jean-Baptiste Dubourgowi do zapewnienia sobie trzeciego mistrzowskiego tytułu z rzędu. Ostatnia, 13 lokata w Elite Pro przypadła Nico Prostowi, który pierwszy raz ścigał się elektrycznym Andros Sport 01.

W Q1 Prost zajął 10 miejsce, w Q2 siódme. Wynik w drugich kwalifikacjach zapewnił Benoîtowi Tréluyerowi 45 punktów. Sesję Super Pole wygrał Bertrand Balas - szybszy od Berthona, Treluyera, Pernauta i Rivière'a.

Nico Prost nie stanął na starcie w małym finale. Franck Lagorce zostawił za sobą Didiera Thorala i Teddy'ego Claireta. Superfinał padł łupem Nathanaëla Berthona. Benoît Tréluyer ustąpił koledze z zespołu o 0,476 sekundy. Na kolejnych miejscach finiszowali Balas, Rivière, Dubourg, Pernaut, Stievenart i Bakkerud.

Czołową trójkę w Elite utworzyli Louis Gervoson, Sylvain Pussier i Tristan Gommendy. Tuż za podium znalazła się Margot Laffite. Sacha Prost zaliczył pierwsze podium w Trophée Andros Electrique. Młodszy brat Nicolasa Prosta zajął drugie miejsce - za Vincentem Beltoise, przed nowym mistrzem serii, Aurélienem Panisem.