Hong Kong ePrix 2017 - Trudny debiut Lotterera

pon, 4 grudnia 2017 godz. 16:32:13 skomentuj wyścigi

Andre Lotterer | fot. Techeetah

Trzykrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Andre Lotterer, przyznał po swoim debiucie w Formule E, że to najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek robił. Kierowca Techeetah ma na swoim koncie także start w F1. Niemiec nie ukończył pierwszego wyścigu w Hongkongu, a w drugim był trzynasty.

- To było dość trudne. To najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek robiłem, ponieważ nie można tego porównać do czegoś innego. Pozostałe serie wyścigowe mają zupełnie inne auta. Tutaj nie masz miejsca na błędy i trudno jest opanować samochód. To interesujące - mówił Lotterer dla motorsport.com.

Niemiec przyznał, że kraksa, w której brał udział w pierwszym wyścigu, była efektem obecności w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Zdradził on także, że miał spore problemy z komunikacją z zespołem, przez co nie wiedział jaką energią dysponuje. W Hongkongu wiele ekip narzekało na problemy z radiem, które pojawiały się ze względu na liczne drapacze chmur.

- Jeśli chodzi o tempo wyścigowe, to byliśmy całkiem nieźli. Zespół cały czas powtarzał, że realizowałem założone cele. Musimy sprawdzić, jak poprawić wydajność. Potrzebuję lepszych kwalifikacji, które ułatwią mi życie - dodał.

fot. Techeetah