Toyota zostaje w WEC

czw, 7 lutego 2019 godz. 07:55:29 skomentuj wyścigi

Toyota TS050 Hybrid | Fot. Toyota

Zespół Toyota Gazoo Racing podał program w motorsporcie na 2019 rok. W następnym sezonie WEC (2019-20) będą jeździć dwie Toyoty TS050. Kierowcy zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie. Fernando Alonso ocenił szanse pozostania w mistrzostwach jako 50-50.

Obok aktywności w japońskich seriach Super GT i Super Formula Championship (Artiom Markiełow trafił do Team LeMans), Toyota wystawi Lexusa LC i Suprę w 24 godzinach Nürburgringu. Klienckie Lexusy RC F GT3 będą się ścigać w WeatherTech SportsCar Championship (AIM Vasser Sullivan), a także w Europie i Azji. Przy wsparciu Toyota Motor North America marka pozostanie aktywna w NASCAR, wystawiając Camry w Monster Energy NASCAR Cup Series, Supry w Xfinity Series oraz Tundry w Gander Outdoors Truck Series.

Trwa już rajdowy program Toyota Gazoo Racing World Rally Team, wystawiającego trzy Yarisy WRC. W mistrzostwach Japonii TGR korzysta z Vitza GRMN Rally. Fabryczną załogę stanowią Tomoyuki Shinkai i Yuichi Ando.  Toyota Gazoo Racing South Africa będzie bronić prymatu w Dakar Rally. Team Land Cruiser Toyota Auto Body szósty raz wygrał kategorię produkcyjną w Dakarze, a Hino Team Sugawara dziesiąty raz z rzędu okazał się najlepszy w klasie ciężarówek z silnikiem do 10 l.