Le Mans 24 Hours 2018 - Toyota jest dobrze przygotowana

pon, 11 czerwca 2018 godz. 10:22:06 skomentuj wyścigi
Tagi: le mans, toyota

Fernando Alonso | fot. XPB

Dwie Toyoty TS050 Hybrid wezmą udział w 86 edycji Le Mans 24h. W skład zespołu japońskiego producenta wchodzą Mike Conway, Kamui Kobayashi i José María López w samochodzie nr 7 oraz Sébastien Buemi,  Kazuki Nakajima i debiutujący w Le Mans Fernando Alonso w samochodzie nr 8.
 
Toyota Gazoo Racing po dublecie na Spa, zapowiada walkę o zwycięstwo w Le Mans. Czują się bardzo dobrze przygotowani. Za sobą mają 25 000 km testowych.
 
- To zawsze jest ekscytujące, kiedy przyjeżdżamy na Le Mans, a w tym roku szczególnie nie możemy doczekać się wyścigu. Po wielkich rozczarowaniach w 2016 i 2017 roku, na Le Mans przygotowaliśmy się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Priorytetem jest bezproblemowe dotarcie do flagi w szachownicę
- powiedział dyrektor zespołu Hisatake Murata.
 
- Wiemy z przeszłości, że w Le Mans może wydarzyć się wiele rzeczy i będziemy musieli pokazać ducha naszej drużyny, aby przezwyciężyć wiele trudności związanych z tym wydarzeniem - dodał. - Jestem przekonany, że nasz zespół jest zjednoczony i gotowy do tego wyzwania. Nigdy nie rezygnujemy z naszego celu i zrobimy wszystko, abyśmy stanęli na środkowym stopniu podium w niedzielne popołudnie. Liczę, że zapewnimy kibicom wyścig do zapamiętania.