Miedziana Góra 2006 - Tor Kielce pełen atrakcji

sob, 27 maja 2006 godz. 09:58:14 skomentuj wyścigi

Fot. Marek Wicher108 zawodników i zawodniczek zgłosiło się do drugiej rundy WSMP i DSMP - w przyszły weekend impreza na Torze Kielce otworzy krajowy sezon wyścigowy po wyjazdowej rundzie pod Brnem. Kierowcy pucharowych Golfów mają za sobą także starcie na EuroSpeedwayu.

Po Volkswagenie, do polskich wyścigów włączyli się kolejni producenci - Porsche, Seat i Kia. Wydarzeniem weekendu w Miedzianej Górze będzie inauguracja Kia Picanto Cup. Do Pucharu Golfa wraca Marcin Pasecki. Trzymamy kciuki za Autoklub Racing Team - wicelider punktacji, Marcin Biernacki traci 14 oczek do prowadzącego Robertasa Kupcikasa.

Kierowcy Seata otrzymają dwa nowe Leony, zbudowane przez Seat Sport specjalnie na Grand Prix Polski. Obok trzech Porsche, na liście zgłoszeń znalazło się także BMW M3 Sebastiana Mielcarka - zdobywcy Pucharu Megane w 1998, trzeciego w Pucharze Alfy 2000. A punktację otwiera Karolina Czapka, której Clio pokonało "potwory" na Automotodromie Brno.

Carsten Meurer przywozi Reynarda Formuły Opel/Lotus i zasili krajową stawkę Formuły Super Sport. Po dwóch wyścigach w Moście, Michał Gil prowadzi w generalce, zaś Maurycy Kochański - w E2000. Liderzy DSMP, Robert Lukas i Zbigniew Szwagierczak otrzymają wsparcie w osobie Macieja Stańcy, mistrza pierwszej edycji długodystansowych MP w 2004 roku.

PROGRAM ZAWODÓW
Piątek, 2 czerwca
Treningi wolne
7.50-8.30 VW Castrol Cup
8.40-9.10 Formuła Super Sport
9.20-10.00 samochody turystyczne
10.10-10.50 Kia Picanto Cup
11.00-11.40 samochody turystyczne
12.15-12.45 VW Castrol Cup
Kwalifikacje
12.55-13.15 N/A-1150
13.25-13.45 Formuła Super Sport
13.55-14.15 Kia Picanto Cup
14.25-15.10 DSMP
15.40-16.10 VW Castrol Cup
16.20-16.40 Grand Prix Polski
16.50-17.10 N/A 1150
17.20-17.40 Formuła Super Sport
17.50-18.10 Kia Picanto Cup
18.20-18.30 DSMP (top 10)
18.40-19.30 Castrol Cup Taxi

Sobota, 3 czerwca
Rozgrzewka
8.00-8.10 Grand Prix Polski
8.20-8.30 VW Castrol Cup
8.40-8.50 N/A-1150
9.00-9.10 Kia Picanto Cup
9.20-9.30 Formuła Super Sport
10.00 Oficjalne otwarcie zawodów
10.15 wyścigi Grand Prix Polski (2 x 16 okr.)
11.50 wyścigi VW Castrol Cup (sprint 6 okr. i wyścig główny 40 minut + 1 okr.)
13.30 wyścig N/A-1150 (10 okr.)
14.10 wyścigi Kia Picanto Cup (2 x 7 okr.)
15.15 wyścig Formuły Super Sport (10 okr.)
16.00 wyścig długodystansowy DSMP (3 godziny)

LISTA ZGŁOSZEŃ

VW CASTROL CUP
2 Robertas Kupcikas
5 Bartłomiej Steinhof
7 Paweł Soja
8 Jonas Gelżinis
11 Rafał Rulski
13 Paweł Hildebrański
14 Marcin Pasecki
15 Wojciech Śmiechowski
17 Piotr Litwinowicz
18 Łukasz Kotarba
19 Adam Gładysz
20 Patryk Pachura
21 Marcin Gładysz
22 Aleksander Michałowski
24 Tomasz Grochal
26 Marcin Biernacki
27 Andrzej Gasenko

KIA PICANTO CUP
1 Rafał Warlich
2 Dawid Filipowicz
3 Monika Luberadzka
4 Łukasz Patecki
5 Kamil Raczkowski
6 Paweł Hankiewicz
7 Krzysztof Paruchała
8 Klaudia Podkalicka
9 Maciej Steinhof
10 Klara Ruszkowska
11 Łukasz Błaszkowski
12 Bartosz Korjat
14 Paweł Poletyło
16 Bartosz Bajerlein
17 Mariusz Sikora
18 Wojciech Herban
19 Magda Wilk
20 Wojciech Osiecki
21 Tomasz Senkowski
22 Bartosz Wiśniewski
23 Bartłomiej Bakalarz
24 Krystian Zarzecki
25 Izabella Szwarczyńska
26 Grzegorz Grzyb
27 Jacek Szurgot
28 Marcin Ślusarczyk
29 Maciej Ostoja-Chyżyński
30 Andrzej Spława-Neyman
35 Wojciech Białowąs

GRAND PRIX POLSKI
1 Maciej Stańco - Porsche 997 GT3 Cup
6 Maciej Marcinkiewicz - Porsche 997 GT3 Cup
7 Robert Lukas - Porsche 996 GT3 Cup
8 Sebastian Mielcarek - BMW M3
9 Jakub Golec - Seat Leon
10 Robert Kisiel - Seat Leon
21 Karolina Czapka - Renault Clio RS
22 Krzysztof Kijas Jr - Citroen Xsara VTS
23 Krzysztof Kijas - Honda Civic
25 Konrad Słomina - Renault Clio RS

FORMUŁA SUPER SPORT
1 Michał Gil - Reynard 913
3 Maurycy Kochański - Reynard 893
4 Tomasz Dąbrowski - Estonia 25
6 Wojciech Jankowski - Reynard 893
7 Cezary Szlawski - Estonia 25
8 Bartosz Gradowski - Estonia 25
11 Carsten Meurer - Reynard Opel/Lotus

KLASA A-1150
43 Tomasz Skinder - Fiat Seicento
45 Piotr Bany - Fiat Seicento
46 Roman Głowienke - Fiat Cinquecento
47 Krzysztof Sawicki - Fiat Seicento
48 Artur Kloc - Fiat Seicento

KLASA N-1150
53 Marcin Przybyszewski - Fiat Seicento
54 Igor Gregorczyk - Fiat Seicento
61 Piotr Karniewicz - Fiat Seicento
62 Piotr Bogdański - Fiat Seicento
63 Patryk Olejniczak - Fiat Cinquecento
64 Sebastian Kołakowski - Fiat Seicento
65 Aleksander Marek - Fiat Seicento
66 Piotr Materzyński - Fiat Seicento
67 Stefan Biliński - Fiat Seicento

DSMP
+3500
7 Robert Lukas/Zbigniew Szwagierczak/Maciej Stańco - Porsche 996 GT3 Cup
16 Adam Trzonkowski/Albert Szybiński - Audi S2
3500
14 Fabio Ghizzi/Enrico Buscema - Lancia Delta Integrale
15 Sergio Azzini/Oscar Azzini - Lancia Delta Integrale
122 Marcin Kiwak/Aleksander Michałowski - Volkswagen Golf V TDi
2000
27 Maciej Tomaszewski/Marcin Wydra - Alfa Romeo 156
28 Adam Kornacki/Sławomir Winkiel - Honda Integra
29 Piotr Świątek/Daniel Sibilla - Fiat Bravo
1600
23 Krzysztof Kijas Jr/Krzysztof Kijas - Honda Civic
30 Paweł Borys/Jarosław Gawroński/Michał Kunicki - Honda Civic
100 Maciej Garstecki/Dariusz Nowicki - Fiat Panda
1150
43 Tomasz Skinder/Marcin Przybyszewski - Fiat Seicento Abarth
45 Piotr Bany/Paweł Kamiński - Fiat Seicento
47 Krzysztof Sawicki/Krzysztof Niewiadomski - Fiat Seicento
48 Klara Ruszkowska/Artur Kloc - Fiat Seicento
49 Tomasz Strozik/Mariusz Białek - Fiat Seicento
50 Jan Sędek Jr/Leszek Patan - Fiat Seicento
68 Stefan Biliński/Andrzej Oryńczak - Fiat Seicento VAN S
69 Izabella Szwarczyńska/Krzysztof Mencel - Fiat Seicento
70 Krzysztof Dudek/Piotr Koc - Fiat Cinquecento
121 Daniel Kamieński/Tomasz Senkowski - Kia Picanto