Team Michelisza

pon, 20 marca 2017 godz. 19:00:46 skomentuj wyścigi

Roberto Colciago, Attila Tassi i Norbert Michelisz | Fot. M1RA

Węgierska gwiazda WTCC, Norbert Michelisz założył własny zespół wyścigowy - M1RA. Team kierowany przez Davida Báriego, wystawi dwie Hondy Civic TCR w TCR International Series. Kierowcami będą 17-letni Attila Tassi i 48-letni Roberto Colciago, aktualny mistrz ITCC - Italian Touring Car Championship.

- Od wielu lat miałem ambicje stworzenia własnego zespołu wyścigowego ale zawsze przypuszczałem, że nastąpi to dopiero po zakończeniu mojej kariery na torze - powiedział Norbert Michelisz. - Jednak pod koniec 2016 wszystkie składniki były na miejscu, żeby zbudować M1RA - właściwi ludzie, jak David Bári, właściwy samochód, Honda Civic Type-R TCR i właściwy program w TCR International Series. Czas był zatem idealny.

Braliśmy pod uwagę różne serie, jednak w tej chwili TCR International Series najlepiej pasuje do naszych celów i zamierzeń. Co do wyboru sprzętu, kilka razy ścigałem się Civic'kiem TCR w TCR Benelux i wygrałem sześć wyścigów, a zatem wiem, jak dobry to samochód. Honda jest sprawdzonym pojazdem do wygrywania w różnych mistrzostwach TCR. Mam również dobre relacje z JAS Motorsport, który buduje Civic'ki.

Celem jest wygranie mistrzostw. Wiem, że brzmi to bardzo ambitnie w naszym pierwszym sezonie, ponieważ w TCR rywalizują bardzo mocne i doświadczone zespoły, dobrzy kierowcy, jednak sądzę, że dysponujemy wszystkimi niezbędnymi składnikami, żeby ostro powalczyć. Attila posiada niezwykły potencjał i był już na podium w swoim debiutanckim sezonie, a Roberto jest doświadczonym kierowcą z tytułami w wyścigach samochodów turystycznych. Z pewnością będzie siłą, z którą należy się liczyć.