TDS Racing z Duvalem

czw, 28 grudnia 2017 godz. 12:41:32 skomentuj wyścigi

TDS Racing | fot. FIA WEC

Zespół TDS Racing potwierdził, że weźmie udział w super sezonie FIA WEC 2018/2019, a jednym z kierowców ekipy będzie Loic Duval, który ma na swoim koncie zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Barw zespołu mają bronić także Francois Perrodo oraz Matthieu Vaxiviere, a ekipę opuści Emmanuel Collard.

- W trakcie sezonu 2017 Francois i Matthieu pokazali, że stają się coraz lepsi w kategorii LMP2. Mają lepsze umiejętności prowadzenia pojazdów i odnajdują się w wyścigowym środowisku, które jest bardzo konkurencyjne. Opierając się na tym doświadczeniu, chcemy zrobić krok naprzód i wystawimy samochody klasy LMP2 w super sezonie. Drugi sezon, w połączeniu z nawiązaniem współpracy z Loicem Duvalem, zapowiada się bardzo ekscytująco. Nie możemy doczekać się powrotu na tory i rywalizacji - mówił Xavier Combet, menedżer zespołu.

- Cieszę się, że mogę wrócić do WEC i do 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Jestem podekscytowany, czekając na rywalizację w tej klasie. TDS Racing to bardzo profesjonalny zespół, który utrzymuje silne wartości rodzinne. To będzie świetna zabawa, której nie mogę się doczekać. Chcę podziękować im za wspaniałą okazję. W zeszłym sezonie mogliśmy oglądać kilka świetnych pojedynków w LMP2 - komentował Loic Duval.

fot. FIA WEC