Szwagierczak i Golec w Alfach 147.

śro, 13 października 2004 godz. 23:31:58 skomentuj wyścigi

W dniach 8 – 10 października na torze MOTOPARK w Oschersleben odbył się finał sezonu 2004 serii prestiżowych wyścigów rozgrywanych w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Niemiec - BERU TOP 10. Na serię BERU TOP 10 składa się wiele ciekawych pucharów. Oto one:

•DMSB-Produktionswagen-Meisterschaft – Mistrzostwa Niemiec samochodów produkcyjnych,
•FORMULA 3 CUP
•ALFA 147 CUP
•TOYOTA YARIS CUP
•FORD FIESTA ST CUP
•RENAULT CLIO CUP
•SEAT LEON SUPERCOPA.

W przyszłym roku, w ramach BERU TOP 10, planowane są dwa wyścigi ( na torach w Oschersleben i Lausitz ) o Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwo Polski
w pucharze VW GOLF TDI CUP.

Ale już w tym roku nie zabrakło polskich akcentów na torze w Oschersleben. Na zaproszenie najlepszego zespołu startującego w ALFA 147 CUP - Alfa Romeo Team Engstler, na torze w Oschersleben, pojawili się doskonale znani polscy kierowcy wyścigowi: Zbigniew Szwagierczak i Jakub Golec, reprezentujący barwy Polish Racing Development.

O klasie zepołu Alfa Romeo Team Engstler świadczą następujące wyniki :

•Marcus Lungstrass – wygrał w sezonie 3 wyścigi ( w tym sobotni wyścig na torze w Oschersleben ) oraz całą tegoroczną edycję ALFA 147 CUP,
•w niedzielnym wyścigu triumfowała 19 – letnia zawodniczka Alfa Romeo Team Engstler – Stephanie Halm. Było to jej pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Stephanie zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej,
•Jurgen Schmarl wygrał 2 wyścigi w tym sezonie i zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zbigniew Szwagierczak i Jakub Golec zostali zaproszeni przez szefa zespołu Pana Kurta Tremla, do wzięcia udziału w poniedziałkowych testach zespołu. Z dużą satysfakcją informujemy, że cała ekipa Team Engstler była pod dużym wrażeniem stylu jazdy a przede wszystkim czasów osiąganych przez polskich kierowców.

"Ucieszyłem sie bardzo z możliwości udziału w testach Alfy 147 GTD przez znany niemiecki team wyścigowy Engstler - mówi Zbigniew Szwagierczak. Było to dla mnie sprawdzenie swoich umiejętności na nowym torze, w nowym samochodzie, w prawdziwych realiach wyścigów samochodowych, na tle niemieckich kierowców i mojego nieodłączneg , wielkiego rywala i przyjaciela - " Kubusia" - Kuby Golca.
Byłem mile zaskoczony przyjęciem przez kierowców teamu Engstler, którzy nie szczędzili nam rad na temat specyfiki prowadzenia samochodu, jak i charakterystyki toru.
Sam tor nie wybacza błędów. Są długie proste zakończone ciasnymi nawrotami lub szybkimi łukami pokonywanymi na piątym biegu. Miałem trzy wyjazdy na tor. Zrobiłem około dwudziestu okrążeń i chociaż nasz samochód nie był "topowo" przygotowany, ani nie miał nowych opon, to uzyskiwałem regularne czasy porównywalne z pierwszą piątką Pucharu.
Cieszę się bardzo z tej konfrontacji i propozycji otrzymanej ze strony teamu Engstler. Mam nadzieję, że cel jaki sobie wyznaczyliśmy jako Polish Racing Development zrealizujemy już w przyszłym roku i że będą to między innymi starty na torach Austrii, Niemiec i Czech.”

Obaj kierowcy otrzymali propozycję startów w przyszłym sezonie w zespole Alfa Romeo Team Engstler.


(inf .pras.)