Szansa dla Kobayashiego

czw, 7 grudnia 2017 godz. 10:01:13 skomentuj wyścigi

Kamui Kobayashi | fot. Formula E

Kamui Kobayashi ma szansę na kontynuowanie współpracy z zespołem MS&AD Andretti w Formule E, po debiucie w serii podczas minionego weekendu w Hongkongu.

Przed pierwszą rundą sezonu 2017/18 na liście zgłoszeń znalazł się Tom Blomqvist, jako jeden z kierowców Andrettiego.

Jednak podczas Hong Kong ePrix to Kamui Kobayashi był partnerem Antonio Felixa da Costy, ku dużej satysfakcji głównego sponsora zespołu MS&AD, japońskiej firmy ubezpieczeniowej.

Kobayashi, który nie miał doświadczenia w Formule E, w kwalifikacjach kolejno zdobywał trzynaste i szesnaste miejsce, a następnie wyścigi ukończył na piętnastej i siedemnastej pozycji.

Spodziewano się, że Blomqvist pojedzie dopiero podczas zawodów w Marakeszu, ale jeden z szefów zespołu - Roger Griffiths, w rozmowie z motorsport.com przyznał, że występ Kobayashiego „nie ułatwił im decyzji”.

- Zawsze był taki plan, że w ten sposób zaliczymy weekend, ale nikomu nie składaliśmy żadnych obietnic - powiedział Griffiths. - Musimy przeanalizować to co zrobił, przyjrzymy się osiągom w kwalifikacjach i wyścigach oraz jego zdolności do oszczędzania energii. Jestem pewien, że zostanie wykonanych wiele telefonów [z BMW].

- Wiemy, że chce zaliczyć więcej wyścigów, ale przyjrzymy się, jak pasuje do naszego programu - dodał.

Andretti musi potwierdzić swoich kierowców na weekend w Marrakeszu, do końca tego roku.