Superduet w Super Trofeo

sob, 15 września 2018 godz. 16:30:14 skomentuj wyścigi
Tagi: Basz, Postiglione

Vito Postiglione i Karol Basz | Fot. Facebook

Karol Basz i Vito Postiglione odnieśli na Nürburgringu czwarte zwycięstwo w Lamborghini Super Trofeo Europe, powiększając przewagę w Pro Cup. Rośnie również przewaga Andrzeja Lewandowskiego w Am Cup. Płocczanin wygrał klasę, tym razem przy wsparciu Philippa Wlazika.

Vito Postiglione spadł na szóste miejsce w zamieszaniu po starcie, ale pierwsze okrążenie ukończył jako czwarty. Prowadzący Kelvin Snoeks popełnił błąd na 5 kółku i stracił dwa miejsca. Stefano Colombo, drugi za Lorisem Spinellim, wykonał obrót na czwartym zakręcie (6). Postiglione awansował na pozycję wicelidera.

Lucas-Ayrton Mauron wpadł w żwir na Michael-Schumacher-S i wyjechał Safety Car. Restart nastąpił po 8 okrążeniu. Trzy rundy dalej Postiglione zjechał na zmianę z Karolem Baszem. Prowadzący Loris Spinelli zaliczył pit stop po 14 okrążeniu.

Karol Basz wyprzedził zmiennika Spinellego, Juana Péreza (15). Tuomas Tujula po kontakcie zostawił za sobą Kolumbijczyka - i został ukarany doliczeniem 10 sekund. Na 23 okrążeniu zapalił się Huracán Cyrila Leimera. Wyścig zakończyła czerwona flaga.