Barcelona 2018 - Super debiut Mazepina

sob, 12 maja 2018 godz. 10:59:03 skomentuj wyścigi
Tagi: Mazepin

Nikita Mazepin | Fot. GP3

Nikita Mazepin w debiucie w GP3 wygrał wyścig na Circuit de Barcelona-Catalunya. Syn głównego udziałowca Uralchemu, Białorusina Dzmitryja Mazepina (majątek ojca został wyceniony w ubiegłym roku na 7,1 mld USD), Nikita wyprzedził kolegów z ART, Anthoine Huberta i Calluma Ilotta.

Simo Laaksonen wyjechał na okrążenie formujące z wentylatorem pozostawionym przez mechanika w chłodnicy - i skierował się do depo zwalniając siódme pole. Po starcie z pole position Leonardo Pulcini spadł za Mazepina, Huberta i Ilotta, a na czwartym okrążeniu został wyprzedzony przez Boccolacciego.

Na 7 kółku Jake Hughes odebrał ósme miejsce Alessio Lorandiemu. Callum Ilott został wiceliderem po wygranym pojedynku z Anthoine Hubertem (12). Lorandi atakował Hughesa i przejechał przez żwir, spadając na 12 lokatę (16). Hughes osiągnął metę na 13 pozycji.

Hubert zrewanżował się Ilottowi i odzyskał P2 (20). Pulcini zostawił za sobą Boccolacciego.