4 Hours of Portimão 2018 - Śmiechowski ze zwycięstwem i wicemistrzostwem

nie, 28 października 2018 godz. 18:10:19 skomentuj wyścigi

Jakub Śmiechowski | fot. ELMS

Jakub Śmiechowski i Martin Hippe, którzy bronili barw polskiego zespołu Inter Europol Competition wygrali czterogodzinny wyścig European Le Mans Series w Portimao i wywalczyli wicemistrzowski tytuł w klasie LMP3.

Polsko-niemiecki duet był lepszy od ekipy Ecurie Ecosse/Nielsen o 12,520 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczyli kierowcy United Autosports. Falb i Andrews stracili do zwycięzców 52,634 sekundy. Drugi samochód polskiego zespołu został sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Główną rywalizację na swoje konto zapisali kierowcy United Autosports, którzy o 0,520 sekundy pokonali zawodników Panis Barthez Competition. Najniższy stopień podium wywalczyła druga załoga United Autosports, którzy podobnie jak koledzy, zostawili rywali za sobą o nieco ponad pół sekundy. Na czwartym miejscu zostali sklasyfikowani kierowcy G-Drive Racing, a na piątym zawodnicy Racing Engineering.

W LMGTE czołową trójkę utworzyli kierowcy Proton Competition, JMW Motorsport i druga załoga Proton Competition.