Slovakia Ring też odwołany

pon, 7 sierpnia 2017 godz. 13:55:27 skomentuj wyścigi

Start w Moście | Fot. octaviacup.cz

Promotor Skoda Octavia Cup odwołał rundę na Slovakia Ringu, która w terminie 18-20 sierpnia miała rozpocząć sezon. Kolejną szansą będzie Most (1-3.9). Następnie w kalendarzu widnieje Poznań (22-24.9).

Przyczyną odwołania Slovakia Ringu są kłopoty techniczne z samochodami. Testy nowego oprogramowania, przeprowadzone w ubiegłym tygodniu w Oschersleben, nie wypadły w stu procentach zgodnie z oczekiwaniami. Inżynierowie Boscha poprosili o czas do dzisiaj, żeby dokończyć prace rozwojowe. Następnie odbędą się kolejne testy - i przebudowa wszystkich samochodów.

- We wtorek, 8 sierpnia poinformujemy wszystkie teamy o aktualnej sytuacji - powiedział promotor pucharu, Josef Zajíček. - Bardzo nam przykro z powodu kolejnej odwołanej rundy. Jednocześnie wiemy, że w tej chwili wszystkim kierowcom przede wszystkim zależy na funkcjonującym w stu procentach wyścigowym samochodzie i że rozumieją sytuację. Rozmawialiśmy niemal z wszystkimi kierowcami. Zgadzają się z rozwiązaniem problemu i dziekuję im za zrozumienie.

Fot. octaviacup.cz