Rosenqvist nie czuje się pewnie

śro, 6 grudnia 2017 godz. 11:18:30 skomentuj wyścigi

Felix Rosenqvist | fot. LAT

Felix Rosenqvist uważa, że obrót, który jego zdaniem kosztował go zwycięstwo w normalnej walce, podczas wyścigu Formuły E w Hongkonku pokazuje, że nie jest jeszcze na odpowiednim poziomie na początku sezonu.

Kierowca Mahindry zakwalifikował się na pole position do niedzielnego wyścigu, ale już w pierwszym zakręcie po rozpoczęciu rywalizacji stracił panowanie nad samochodem.

Spadł na jedenaste miejsce. Potem przebił się na trzecią pozycję. Na drugie miejsce awansował po błędzie Edoardo Mortary. Wyścig ostatecznie zakończył jako drugi, ale później to on okazał się zwycięzcą, po dyskwalifikacji Daniela Abta.

- To był mój błąd - wyjaśnił Rosenqvist. - Szczerze mówiąc ten weekend był dla mnie niespójny. Brakowało mi pewności siebie, jaką miałem podczas hamowania w zeszłym roku.

- Pracowałem przez cały weekend, aby poczuć się pewnie w strefach hamowania. To powtórzyło się podczas wyścigu i pokazało, że nie jestem na takim poziomie, na jakim powinienem być.

- Z drugiej strony jestem zadowolony z minionego weekendu. Nasz samochód jest dobry w kwalifikacjach i wyścigu, co pokazaliśmy podczas obydwóch dni - dodał.