Rijad na 10 lat

czw, 17 maja 2018 godz. 15:19:16 skomentuj wyścigi
Tagi: rijad, formula e, fe, agag

Organizatorzy Formuły E poinformowali, że Rijad otworzy sezon 2018/19 i będzie obecny w elektrycznej serii przez 10 lat. Podpisana umowa oznacza, że samochody drugiej generacji zadebiutują w stolicy Arabii Saudyjskiej.

- Wyścig w Rijadzie jako pierwsza runda nowego sezonu jest idealną scenerią dla kolejnej fazy mistrzostw Formuły E. Arabia Saudyjska jest ekscytującym krajem, który koncentruje się na swojej przyszłości. To idealne miejsce na debiut samochodów nowej generacji. Wiele innych sportów coraz częściej pojawia się w Arabii Saudyjskiej i jesteśmy dumni, że zdecydowali się na Formułę E. Ten kraj koncentruje się na rozwoju nowych technologii, energii odnawialnej i pojazdów elektrycznych - mówił Alejandro Agag, szef serii.

- Zainteresowanie i zamiłowanie do sportów motorowych wśród mieszkańców królestwa jest ogromne. Mamy bogate dziedzictwo w rajdach samochodowych, wyścigach i innych formach motorsportu. To wydarzenie i wszystko, co je otacza stanowi dla nas przełomowy moment. Organizując wyścig Formuły E w Rijadzie, zwiększymy entuzjazm. Rozwiniemy także rozwój technologii - dodał książę Khaled Bin Sultan Bin Abdullah AlFaisal, prezes arabskiego związku motorowego.