Ribeiro: 20 kierowców będzie walczyć o zwycięstwo

wto, 2 stycznia 2018 godz. 08:23:25 skomentuj wyścigi
Tagi: wtcc, tcr, wtcr, ribeiro

Gianni Morbidelli | fot. TCR Series

Francois Ribeiro, szef Eurosport Events, firmy, która odpowiedzialna była za serię FIA WTCC, a od zbliżającego się sezonu FIA WTCR, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że w 2018 rok 20 kierowców będzie mogło walczyć o zwycięstwa w poszczególnych rundach. W nowej serii, która ma być połączeniem WTCC i TCR, nie ustalono jeszcze zasad równoważenia osiągów, ale Ribeiro jest zdania, że w stawce 26 samochodów praktycznie każdy kierowca będzie mógł myśleć o walce o zwycięstwo.

- Na starcie zabraknie fabrycznych zespołów, ale zobaczymy wiele ekip reprezentujących podobny poziom, które mają wsparcie producentów. Myślę, że kibice będą mogli oglądać wszystkich kierowców WTCC i TCR. To powinno spodobać się fanom. Jeśli zasady równowagi osiągów będą dobre, to nawet 20 kierowców może walczyć o zwycięstwo w każdym wyścigu - mówił Ribeiro.

- Zeszłej zimy powtarzałem, że czeka nas jeden z najlepszych sezonów w WTCC. W porządku, mieliśmy tylko 16 aut, ale ośmiu kierowców walczyło o tytuł i obie korony rozdano dopiero w Katarze. Kolejny sezon będzie jeszcze lepszy. Czeka nas więcej pojedynków, niepewności, ryzyka, ekstremalnych manewrów, zagrożeń, różnorodności samochodów, dramatów. Ogólnie więcej wszystkiego. Myślę, że będzie niesamowicie - dodał.

fot. TCR Series