Le Mans 24 Hours 2018 - Rebellion skupia się na sobie

pon, 11 czerwca 2018 godz. 19:27:12 skomentuj wyścigi

fot. facebook.com/rebellionracing | AutoWebbb - Eric Fabre

Rebellion Racing nie będzie w stanie powalczyć z Toyotą podczas Le Mans 24h, mimo że jest najlepszym niehybrydowym zespołem w LMP1. Tak twierdzi kierowca zespołu - Neel Jani.

Szwajcar mówi, że celem jego ekipy jest bycie najlepszymi z reszty stawki, a jego jedyną nadzieją na pokonanie Toyoty jest to, że japoński producent napotka problemy.

- Wiemy, że nie wygramy z nimi w bezpośredniej walce. Naszym celem jest bycie najszybszymi wśród niehybrydowych zespołów - powiedział Neel Jani dla sportscar365.com. - To jest logiczne. Są producentem. My nie możemy mieć takiego tempa. Skupiamy się na sobie.Neel Jani ma teraz okazję do porównania pracy w zespole producenckim i prywatnym do którego trafił wraz z Andre Lottererem po wcześniejszej współpracy z Porsche.

- To znacznie mniejsza operacja - powiedział Lotterer. - Audi miało 300 pracowników i wydawało 200 mln euro rocznie. Tu jest mały projekt, ale za to bardzo mocny.Obaj kierowcy podkreślają , że Rebellion koncentruje się na sobie i byciu najszybszym niehybrydowym zespołem, niż na ściganiu się z Toyotą.

- Skupianie się na Toyocie nie pomoże nam - dodał Jani. - W normalnych okolicznościach nie możemy ich pokonać, ale Le Mans już wiele razy pokazało swoje zasady. Dlatego skupiamy się na sobie i maksymalizujemy nasze szanse.

fot. facebook.com/rebellionracing | AutoWebbb - Eric Fabre