Le Mans 24 Hours 2017 - Rebellion Racing traci drugie miejsce w Le Mans

pon, 19 czerwca 2017 godz. 20:56:37 skomentuj wyścigi

fot. Dunlop Motorsport

Zespół Rebellion Racing z numerem 13 został zdyskwalifikowany z wyników 24-godzinnego wyścigu Le Mans po tym, jak ich Oreca 07-Gibson nie przeszła badania kontrolnego i podczas pit stopów była odpalana w nieregulaminowy sposób. Nelson Piquet, David Heinemeier Hansson i Mathias Behe stracili w ten sposób trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w LMP2.

Zgodnie z regulaminem wyścigu silnik każdego samochodu ma być wyłączony w trakcie prac w alei serwisowej, a następnie ma zostać odpalony z pokładu samochodu. W Orece doszło jednak do awarii rozrusznika i by nie tracić czasu na naprawę, zespół postanowił uruchamiać silnik z zewnątrz pojazdu, wcześniej wycinając dziurę w obudowie silnika. Wprowadzając taką poprawkę, zespół zmodyfikował homologowany element nadwozia, za co groziła dyskwalifikacja.

Mechanicy ekipy, chcąc ukryć wprowadzoną modyfikację, po zakończeniu wyścigu próbowali zakleić wycięty otwór, by umknął on uwadze sędziów. Dyskwalifikacja Rebellion Racing oznacza, że na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej awansował drugi samochód DC Racing LMP2.

fot. Dunlop Motorsport