Le Mans 24 Hours 2018 - Rebellion Racing gotowy do startu w Le Mans

wto, 12 czerwca 2018 godz. 12:26:52 skomentuj wyścigi

Rebellion Racing

Zespół Rebellion Racing, wspierany przez firmę Motul, jest gotowy do Le Mans 24 Hours. Szwajcarska ekipa wystawia dwa prototypy R-13 LMP1.

Samochodem z numerem 1 pojadą Neel Jani, Bruno Senna oraz Andre Lotterer. Za kierownicą samochodu numer 3 będą zmieniali się Thomas Laurent, Mathias Beche oraz Gustavo Menezes.

- Jesteśmy zadowoleni z osiągów samochodów Rebellion R-13 podczas oficjalnego dnia testowego przed Le Mans - powiedział menadżer zespołu - Bart Hayden. - Zrealizowaliśmy duży program zmian w ustawieniach samochodu i potwierdziliśmy wiele rzeczy. Dzień testowy pozwolił, abyśmy byli gotowy na ten tydzień.

Rebellion Racing

W środę o 16:00 odbędzie się oficjalny trening, a już o 22:00 pierwsze kwalifikacje. Kolejne dwie części czasówki zaplanowano w czwartek na 19:00 i 22:00. Sobotnia rozgrzewka o 9:00 poprzedzi start wyścigu o 15:00.

- Testy były bardzo produktywne, ponieważ wypróbowaliśmy wiele rzeczy, z różnymi mieszankami opon - powiedział Neel Jani. - Mam tylko nadzieję, że testy nie stanowiły przedsmaku tego, jak będzie wyglądał wyścig, ponieważ było wiele incydentów, które powodowały czerwone flagi i wyjazdy samochodu bezpieczeństwa.

Rebellion Racing

- Udało nam się zweryfikować wiele zmian i przejść przez ustawienia samochodu czyniąc go jeszcze bardziej konkurencyjnym - powiedział Bruno Senna. - Ciągle mamy dużo do nauki z tym bardzo młodym, ale obiecującym samochodem.

- Samochód jest imponujący w szybkich sektorach i dobrze rozwinęliśmy ustawienia od czasu Spa - przekazał Andre Lotterer. - Fajnie jest jeździć na Le Mans za kierownicą tego samochodu.

Rebellion Racing

- Przed nami wspaniały tydzień. Wszyscy nie możemy się tego doczekać. Najlepsze przed nami w sobotę i liczymy na dobre osiągi w kwalifikacjach - powiedział  Thomas Laurent.

Za budowę prototypu R-13 była odpowiedzialna francuska firma Oreca. Samochód napędza silnik Gibson V8. Zespół korzysta z opon Michelin.