Rdest szósta w Audi Sport TT Cup

sob, 14 października 2017 godz. 16:55:18 skomentuj wyścigi

Mikel Azcona | Fot. Audi Sport

Dziesiąta w kończącym sezon wyścigu na Hockenheimringu, Gosia Rdest wywalczyła szóste miejsce w Audi Sport TT Cup. Zwycięstwo przypadło dzisiaj Mikelowi Azconie. Finiszowano za Safety Carem po ciężkim wypadku muzyka Daniela Grunenberga, jadącego VIP-owskim Audi.

Azcona wygrał start z posiadaczem pole position, Philipem Ellisem - i liderował przez cały dystans. Gosia Rdest, początkowo jedenasta, przebiła się na P8. Kevin Arnold wypadł na 6 okrążeniu, po powrocie na tor zderzając się z Fabianem Vettelem na Mercedes Arena. Intwerweniował samochód bezpieczeństwa.

Po restarcie (11) Gosia Rdest straciła dwa miejsca. Daniel Grunenberg nie wyhamował przed zakrętem 2, czołowo uderzając w betonową barierę. Safety Car dyktował tempo do końca wyścigu.