Radykalna decyzja Gutierreza

śro, 11 stycznia 2017 godz. 11:25:03 skomentuj wyścigi

Esteban Gutierrez | fot. XPB Images

Esteban Gutierrez w rozmowie z motorsport.com przyznał, że przejście do Formuły E, po stracie miejsca w F1, było radykalną decyzją.

Meksykanin został bez kontraktu w Formule 1, po tym, jak jego miejsce w zespole Haas zajął Kevin Magnussen. Prowadził rozmowy z Manorem, ale zespół trafił pod zarząd administracyjny.

W poniedziałek poinformował, że będzie startował w Formule E.

- To jest radykalna decyzja - przyznał. - Są tam świetni kierowcy. To konkurencyjna seria, gdzie wszyscy mają podobne samochody. To dobrze, ponieważ dzięki temu to kierowca wpływa na różnice.

- To świetne doświadczenie i fajne wyścigi. Dla mnie to ważny krok w karierze. Uważam tę decyzję za pozytywny krok i jestem zadowolony, że będę częścią Formuły E.

25-latek zapewnia, że nie zamyka drzwi w F1, a jego zespół nadal pracuje, aby był zaangażowany w ten sport. Nie zdradza również, dla której ekipy będzie jeździł w FE.

- To jeszcze nie jest potwierdzone, że będę jeździł dla Dragona, to jedna z możliwości. Rozważamy to i jest pięć innych opcji. Zdecydujemy w najbliższych tygodniach gdzie będziemy. Chcemy walczyć o czołowe pozycje.

fot. XPB Images