INDYCAR Grand Prix 2018 - Power pokonał debiutanta

pią, 11 maja 2018 godz. 23:32:36 skomentuj wyścigi
Tagi: Power

Will Power | Fot. indycar.com

Will Power drugi raz z rzędu sięgnął po pole position w INDYCAR Grand Prix na Indianapolis Motor Speedway. To 51 wygrane kwalifikacje w dorobku Australijczyka z Team Penske. W sesji Firestone Fast Six Power wyprzedził o 0,0870 sekundy tegorocznego debiutanta Roberta Wickensa. Do drugiego rzędu trafili Sébastien Bourdais i James Hinchcliffe, do trzeciego - debiutant na IMS Jordan King i lider mistrzostw, Josef Newgarden.

King stracił hamulce i o mało nie odpadł w grupie 1. Anglik wyjechał na tor dwie minuty przed końcem sesji. Najlepszy czas uzyskał Robert Wickens - podobnie jak w rundzie 2. Żaden z uczestników Firestone Fast Six nie dysponował nowymi "czerwonymi" oponami. Power prowadził po 1.10,1205. Minutę przed końcem Bourdais zszedł do 1.10,0192. Wickens zdobył się na 1.10,0021. Po fladze w szachownicę Power popisał się czasem 1.09,8182.

KWALIFIKACJE
1. Will Power (Penske) 1.09,8182
2. Robert Wickens (Schmidt Peterson) 1.09,9052
3. Sébastien Bourdais (Coyne) 1.09,9449
4. James Hinchcliffe (Schmidt Peterson) 1.10,0858
5. Jordan King (Carpenter) 1.10,1326
6. Josef Newgarden (Penske) 1.10,7276
7. Simon Pagenaud (Penske) 1.10,0382
8. Alexander Rossi (Andretti) 1.10,1062
9. Spencer Pigot (Carpenter) 1.10,1601
10. Hélio Castroneves (Penske) 1.10,1847
111. Takuma Sato (Rahal Letterman Lanigan) 1.10,1979
12. Tony Kanaan (Foyt) 1.10,3592
13. Ryan Hunter-Reay (Andretti) 1.10,0985
14. Marco Andretti (Andretti Herta) 1.10,1044
15. Ed Jones (Ganassi) 1.10,2959
16. Max Chilton (Carlin) 1.10,2113
17. Graham Rahal (Rahal Letterman Lanigan) 1.10,3605
18. Scott Dixon (Ganassi) 1.10,3221
19. Zachary Claman DeMelo (Coyne) 1.10,5064
20. Zach Veach (Andretti) 1.10.3371
21. Matheus Leist (Foyt) 1.10,6425
22. Gabby Chaves (Harding) 1.10,5066
23. Charlie Kimball (Carlin) 1.10,7784
24. Kyle Kaiser (Juncos) 1.107394