Slovakia Ring 2017 - Posypały się kary

nie, 16 lipca 2017 godz. 13:34:42 skomentuj wyścigi

fot. KLR

Oficjalne wyniki pierwszego wyścigu Kia Lotos Race na torze Slovakia Ring uległy znaczącym zmianom, po tym, jak sędziowie nałożyli kary dla niektórych zawodników.

O ile pierwsza dwójka pozostała bez zmian, to na najniższy stopień podium wskoczył Jan Antoszewski. Czwarte miejsce należy do Damiana Litwinowicza, a piąte do Marcina Ganowskiego.

Drugą piątkę otwiera Przemysław Pytlak, za którym sklasyfikowano Jakuba Dwernickiego i Nikodema Wierzbickiego, który stracił miejsce na podium, otrzymując karę 30 sekund.

Na dziewiątym miejscu znalazł się Lukas Keil, który otrzymał karę 25 sekund, a dziesiątkę skompletował Max Gunther.

Miejsca 11-13 przypadły w udziale Szymonowi Jabłońskiemu, który dostał 30 sekund kary, Maciejowi Ziemkowi oraz Filipowi Kaminiarzowi, którego czas okupuje 10-sekundowa kara.

Z pole position do drugiego wyścigu wystartuje Przemysław Pytlak, obok którego pojawi się Marcin Ganowski. Drugi rząd utworzą Damian Litwinowicz i Jan Antoszewski. Trzecia linia należy do Kamila Serafina i Tomasza Magdziarza.

W klasyfikacji sezonu Kamil Serafin (462) ma za sobą Jana Antoszewskiego (450), Nikodema Wierzbickiego (415) i Damiana Litwinowicza (415).

fot. KLR