Grand Prix Azerbejdżanu 2018 - Posiedzenie ZSS na wniosek Williamsa

wto, 8 maja 2018 godz. 00:54:06 skomentuj wyścigi
Tagi: Williams, Alonso

Fernando Alonso | Fot. XPB Images

Na wniosek Williamsa, ZSS Grand Prix Azerbejdżanu zbierze się dzisiaj o 10.00 na telekonferencji w Londynie. Williams domaga się od zespołu sędziowskiego ponownego rozpatrzenia kar po wyścigu w Baku, a także analizy jazdy Fernando Alonso.

Na pierwszym okrążeniu Alonso uczestniczył w kolizjach z Siergiejem Sirotkinem i Nico Hülkenbergiem. W efekcie przebił dwie opony, wolno wracając do depo mocno uszkodzonym samochodem. Uszkodzenia były tak znaczne, że McLaren nie skręcił i na zjeździe uderzył w murek depo. Hiszpana dopuszczono do dalszej jazdy. Alonso osiągnął metę na siódmym miejscu.

Williams domaga się ponownego rozpatrzenia kary dla Siergieja Sirotkina, który powinien rozpocząć Grand Prix Hiszpanii o trzy miejsca niżej za wjechanie w Force India Sergio Péreza.

Kolejnym tematem dodatkowego posiedzenia ZSS na wniosek Williamsa będzie kara dla Kevina Magnussena, który przy dużej szybkości uderzył Toro Rosso Pierre Gasly'ego. Duńczyka ukarano 10 sekundami i dwoma punktami do licencji. Williams zażądał też rozpatrzenia kolizji Kimiego Räikkönena i Estebana Ocona na pierwszym okrążeniu, eliminującej z wyścigu kierowcę Force India. W tym przypadku ZSS nie nałożył kary.

Williams przedstawi dowody o godzinie 10.00 i jeżeli sędziowie uznają, że pojawiły się nowe elementy w tych sprawach, wówczas o 11.00 rozpocznie się kolejne posiedzenie ZSS.

Fot. XPB Images