Pietrow i Aloszyn w SMP Racing

czw, 8 lutego 2018 godz. 17:28:45 skomentuj wyścigi

fot. SMP Racing

Były kierowca F1 Witalij Pietrow oraz mający doświadczenie z IndyCar Michaił Aloszyn będą bronić barw zespołu SMP Racing, który powalczy w klasie LMP1 w supersezonie FIA WEC. Obaj kierowcy byli mocno zaangażowani w testy oraz rozwój nowej konstrukcji rosyjskiej ekipy.

Pietrow w latach 2010-2012 startował w F1 i wywalczył miejsce na podium w Melbourne. Ostatnie dwa sezony zaliczył w FIA WEC, startując w klasie LMP2.

Aloszyn ma na swoim koncie tytuł w Formule Renault 3,5 i startował w ostatnich trzech edycjach 24-godzinnego wyścigu Le Mans w klasie LMP2. Brał on również udział w serii IndyCar.

- Zbliżający się sezon nie będzie dla nas łatwy, ale jestem pewien, że będzie spektakularny dla rosyjskich fanów. Po raz pierwszy w historii mistrzostw świata Rosjanie będą rywalizować w najmocniejszej klasie LMP1 w rosyjskim samochodzie. Nasi kierowcy nie tylko mają doświadczenie z wyścigami prototypów, ale sami wzięli udział w rozwoju tego samochodu i znajdą go od podstaw - mówił Boris Rotenberg, szef zespołu SMP Racing.

fot. SMP Racing