Pierwsze podium za Oceanem

nie, 6 maja 2018 godz. 17:18:23 skomentuj wyścigi
Tagi: Basz

Karol Basz

W drugim wyścigu Super Trofeo North America na Mid-Ohio Karol Basz i Jonathan Summerton wywalczyli trzecie miejsce w Pro. Polsko-amerykański duet P1 Motorsports po raz pierwszy stanął na podium. Madison Snow, ktorego zmiennikiem był Corey Lewis, na finiszu obronił się przed Lorisem Spinellim z klasy Pro-Am.

Summerton startujący z szóstego pola, ukończył pierwsze okrążenie jako czwarty, a na trzecim kółku awansował na P3. Lider wyścigu, Stevan McAleer zgubił lewe tylne koło na Turn 6.

W tym samym miejscu odpadło lewe tylne koło Huracána Sheeny Monk i wyjechał Safety Car (6). Cameron Cassels zjechał do depo bez prawego tylnego koła. Po odpadnięciu kół w trzech samochodach zespół Wayne Taylor Racing wycofał z wyścigu swojego czwartego Huracána, prowadzonego przez Jonathana Cecotto.

Zielona flaga ukazała się po 10 okrążeniu. Martin Barkey wypadł na trawę przy Turn 7. Jonathan Summerton po 14 kółku zjechał na zmianę z Karolem Baszem. Po pit stopie Ryana Hardwicka (18) prowadził  Madison Snow - 1,1 s przed Lorisem Spinellim, 3,0 s przed Karolem Baszem, 4,7 s przed Shinyą Michimim.

Loris Spinelli dogonił Madisona Snowa, ale nie znalazł sposobu na 22-latka z Utah. Shinya "Sean" Michimi, Japończyk z Cincinnati, mistrz Pro z 2016 roku, po kontakcie wyprzedził Karola Basza na Turn 4 (30).