Petit szybszy od Włochów

nie, 15 kwietnia 2018 godz. 20:22:52 skomentuj wyścigi

Sébastien Petit | Fot. S & P Bouchereau

Sébastien Petit ponownie wygrał Col St-Pierre, odnosząc sukces zarówno w pierwszej rundzie mistrzostw Europy w wyścigach górskich, jak i w drugiej rundzie mistrzostw Francji. Kierowca z Chambéry reprezentujący Team Petit CroisiEurope, po dwóch podjazdach pokonał o 0,173 sekundy Christiana Merlego. Simone Faggioli stracił 2,7 s i zadowolił się trzecim miejscem.

Faggioli prowadził po pierwszym podjeździe wyścigowym (2.14,143). W drugim Christian Merli ustanowił nowy rekord 5,010-kilometrowej trasy w Sewennach - 2.14,127. Petitowi wystarczyły wyniki 2.15,450 i 2.15,446.

Merli wygrał klasę E2-SS 3000. W GT najszybszy był Pierre Courroye (McLaren MP4-12C), w grupie A - Lukáš Vojáček (Subaru), w grupie N - Antonio Migliuolo (Lancer Evo IX).