Perrinn Limited sprzedał dwa podwozia LMP1 2018

czw, 18 maja 2017 godz. 11:29:21 skomentuj wyścigi

Perrinn Limited

Brytyjska firma Perrinn Limited poinformowała, że sprzedała dwa podwozia LMP1 2018 europejskiemu zespołowi, który w przyszłym sezonie weźmie udział w FIA WEC. Informacje o zespole oraz szczegóły dotyczące silnika mają zostać niebawem przekazane.

Firma już zakończyła fazę projektową i symulację testów zderzeniowych swojego prototypu. Samochód, który jeszcze nie ma oficjalnej nazwy, ma zostać zaprezentowany w listopadzie, przed rozpoczęciem programu testowego planowanego na grudzień. Perrin informuje również, że może dostarczyć kolejne samochody na przyszły sezon.

- Większe wsparcie i stabilność gwarantowane przez FIA i ACO w połączeniu z programami innych producentów oznacza, że przeprowadziliśmy wiele dyskusji z zespołami, które szukają większej swobody niż kategoria LMP2 - powiedział Nicolas Perrin. - W zaledwie kilku krótkich miesięcy program przebiegł bardzo szybko, aż w ciągu sześciu miesięcy przygotowaliśmy dwa samochody oraz wystarczającą ilość części zamiennych, aby zbudować kolejny. Zapewniliśmy, że będziemy w stanie wykonać ich więcej, gdyby rozwinęły się nasze pozostałe rozmowy.