Pastrana szósty w debiucie

nie, 30 stycznia 2011 godz. 12:13:01 skomentuj wyścigi
Tagi: pastrana, nascar

Travis Pastrana | Fot. pastranawaltrip.comTravis Pastrana rozpoczął karierę w NASCAR od szóstego miejsca w Toyota All-Star Showdown na Toyota Speedway w Irwindale. Zwycięzcą wyścigu, przeprowadzanego od 2003 roku dla gwiazd niższych serii NASCAR, został Jason Bowles jadący Toyotą Camry wystawioną przez Rusty Wallace Racing Experience.

Pastrana uzyskał 20 czas w kwalifikacjach, tracąc 0,328 sekundy do posiadacza pole position, Dereka Thorna. - Na pierwszym okrążeniu pojechałem bardzo wolno. Myślę, że moja babcia byłaby szybsza - mówił Travis. - Na drugim kółku kompletnie przesadziłem - za mocno cisnąłem i wszędzie się ślizgałem. Muszę się nauczyć, jak jechać tym samochodem do przodu.

W wieczornym wyścigu pięciokrotnie zmieniał się lider i jedenaście razy wywieszano żółtą flagę. Od 217 okrążenia kontrolował sytuację Jason Bowles. - To było absolutnie wspaniałe - stwierdził Travis Pastrana. - Po prostu cieszę się, że nie jestem zupełnym zawalidrogą! Dużo się nauczyłem. Po ostatnim restarcie zapanował chaos. Jechaliśmy w trójkę, we czwórkę obok siebie. Muszę podziękować mojemu obserwatorowi Mattowi Craftonowi za to, że utrzymywał mnie z daleka od kłopotów. Miałem wiele frajdy. Czuję się jak zwycięzca. Wiem, że przede mną finiszowało kilku facetów i jest tu wielu chłopców szybszych ode mnie, ale w sumie było fajnie.

Fot. pastranawaltrip.com