6 Hours of Bahrain 2016 - Ostatni start Webbera

pon, 14 listopada 2016 godz. 17:20:03 skomentuj wyścigi
Tagi: webber, wec

Mark Webber / fot. Porsche

Mark Webber, dla którego start w długodystansowym wyścigu w Bahrajnie będzie ostatnim w jego karierze, przyznał, że nie może doczekać się rozpoczęcia rywalizacji w najbliższy weekend.

- Bahrajn nie będzie normalnym wyścigiem dla mnie. To będzie bardzo emocjonujące. Jadę tam wiedząc, że to ostatni poważny start. Nie mogę doczekać się tego weekendu. Mam wielu przyjaciół na całym świecie, zwłaszcza w Australii i Europie. Będą oni oglądać mnie po raz ostatni - mówił Webber.

- Oczywiście, że chciałbym wygrać, ale niezależnie od wyniku myślę, że będzie dobrze jeśli będę miał spokojny dzień i będę mógł spoglądać wstecz na bardzo długą karierę. Jestem z tego dumny. Myślałem o odejściu kilka razy, ale tylko raz możesz to zrobić: powiesić kask, odłożyć balaklawę i zatyczki do uszy. Zrobię to wszystko po raz ostatni. To będzie całkiem inne, ale nie mogę się tego doczekać - dodał.

Australijczyk przed ostatnią rundą sezonu znajduje się na czwartym miejscu w klasyfikacji kierowców i nie ma już szans na obronę mistrzowskiego tytułu.

fot. Porsche