Najlepsze wyniki Dalewskiego i Bosaka

nie, 1 września 2013 godz. 17:40:26 skomentuj wyścigi

Start w Moście | Fot. Chris SchotanusSteijn Schothorst wygrał trzy z ostatnich pięciu wyścigów NEC. W końcowym starciu na Autodromie Most, Holender z Josef Kaufmann Racing wyprzedził o 1,7 sekundy Alexa Albona, o dwie sekundy Olivera Rowlanda. Jakub Dalewski zajął szóste miejsce i uzyskał swój najlepszy wynik w Northern European Cup - podobnie jak Aleksander Bosak, piętnasty na mecie.

Matt Parry, który dosyć łatwo mógł zapewnić sobie mistrzostwo w Moście (nawet, gdyby przewaga lidera zmalała ze 121 do 90 punktów), zaliczył koszmarny weekend w Czechach i nie zdobył ani jednego oczka. W trzecim wyścigu Walijczyk przebił oponę, zajmując 26 miejsce. O wszystkim rozstrzygnie Zandvoort. Parry wyprzedza Jacka Aitkena o 75 punktów - przy 90 do zdobycia.