Na siedmiu cylindrach

nie, 20 maja 2018 godz. 11:52:28 skomentuj wyścigi

Maciej Dreszer | Fot. Facebook

Pomimo kłopotów z silnikiem, Maciej Dreszer wywalczył piąte miejsce w drugim wyścigu Elite 2 na Autodromo di Franciacorta. Podobnie jak wczoraj, dublet ustrzelił zespół PK Carsport. Tym razem Guillaume Dumarey finiszował 0,4 sekundy przed Felipe Rabello. Na trzecim stopniu podium stanął Guillaume Deflandre z Memphis Racing.

Pola startowe przyznano na podstawie najlepszych czasów okrążenia w pierwszym wyścigu. Dumarey ruszał z pole position, Maciej Dreszer - z P6. Po starcie tarnowianin był już piąty - za Dumareyem, Rabello, Deflandre i Zardo. Florian Venturi wykonał obrót. Lider mistrzostw, Wilfried Boucenna rozbił przód Forda. Gil Linster przebił oponę.

Paul Guiod atakował Dreszera, ale zaliczył piruet. Ulysse Delsaux i Nicholas Risitano znaleźli się przed polskim kierowcą. Na drugim okrążeniu wyjechał Safety Car.

Restart nastąpił po 7 kółkach. Dreszer zostawił za sobą Risitano i Delsauxa, a następnie wyprzedził Denny'ego Zardo. Na 19 okrążeniu Maciek stracił czwarte miejsce na rzecz Ulysse Delsauxa.

- Na siedmiu cylindrach - mówił po wyścigu Maciej Dreszer. - Teraz po wyścigu mogę zdradzić tajemnicę zespołu. Od wczorajszych kwalifikacji jadę na 7 cylindrach. Jeden się zawiesił. Mechanicy reanimowali silnik ale po przegrzaniu byłem o prawie sekundę wolniejszy na każdym okrążeniu od czołówki. Stąd musiałem bardziej z rozsądku niż z serca walki oddać czwartą pozycję. Nie ukrywam, że cieszę się z wyniku. Jeszcze przed weekendem wyścigowym widziałem się tylko na podium, ale życie weryfikuje optymistyczne scenariusze. Dziś pozdrawiam ze słonecznej Italii i zapraszam na kolejny wyścig z Nascarowej serii, już za dwa tygodnie w Brands Hatch.

Maciej Dreszer

WYŚCIG 2 (25 okrążeń)
1. Guillaume Dumarey (B) Chevrolet SS
2. Felipe Rabello (BR) Chevrolet SS +0,464
3. Guillaume Deflandre (B) Chevrolet SS +1,743
4. Ulysse Delsaux (F) Toyota Camry +7,822
5. Maciej Dreszer (PL) Chevrolet SS +14,742
6. Paul Guiod (F) Ford Mustang +21,312
7. Maxim Pampel (B) Ford Mustang +31,603
8. Justin Kunz (D) Ford Mustang +32,684
9. Nicholas Risitano (I) Ford Mustang +38,586
10. Marconi Abreu (BR) Ford Mustang +41,386

Fot. facebook.com/maciejdreszer