Mortara kolegą Massy

wto, 11 września 2018 godz. 11:15:22 skomentuj wyścigi

fot. Venturi Formula E

Zespół Venturi Formula E poinformował, że Edoardo Mortara pozostanie w ekipie na kolejny sezon i będzie zespołowym kolegą Felipe Massy. Mortara swój debiutancki sezon zakończył na trzynastym miejscu.

- Cieszę się, że ponownie będę mógł reprezentować zespół Venturi w Formule E. Byłem częścią ekipy w zeszłym sezonie i chcę odnosić sukcesy. Otrzymałem fenomenalne wsparcie ze strony członków ekipy. Nie zlekceważyli oni nowego kierowcy. Zyskałem też sporo dobrych słów od fanów. Jestem dumny, że będę mógł startować obok Felipe Massy. To jeden z najbardziej doświadczonych i najszybszych kierowców na świecie - mówił Mortara.

- Zdecydowaliśmy, że potrzebujemy kogoś z doświadczeniem w Formule E. Znam Edo od czasów DTM i ma u mnie bardzo wysokie oceny. Zawsze miał tu ciężko, ponieważ nie była to jego główna seria. Koncentrował się na DTM. Teraz to będzie jego główny cel i cieszymy się, że zostanie z nami. Nie było łatwo. Miał jeszcze kilka innych opcji, ale udało się - komentowała Susie Wolff, szefowa zespołu Venturi.

fot. Venturi Formula E