Mick Schumacher w Akademii Ferrari

sob, 19 stycznia 2019 godz. 18:14:35 skomentuj wyścigi

Kimi Räikkönen i Mick Schumacher | Fot. Twitter

Ferrari Driver Academy podpisało kontrakt z mistrzem Europy F3, Mickiem Schumacherem. Od przyszłego tygodnia 19-letni syn Michaela Schumachera rozpocznie przygotowania do sezonu 2019 wraz z pozostałymi podopiecznymi FDA.

Mick, podobnie jak Giuliano Alesi i Callum Ilott, będzie się ścigał w Formule 2. Marcus Armstrong i Robert Szwarcman wystartują w FIA Formula 3 Championship, następcy GP3 Series. Enzo Fittipaldi spędzi sezon w FIA Formula Regional Championship, a Gianluca Petecof - w mistrzostwach Włoch i Niemiec F4.

- Dla kogoś takiego jak ja, znającego go od urodzenia, nie ulega wątpliwości, że przywitanie Micka w Ferrari ma szczególne emocjonalne znaczenie - powiedział szef Scuderii Ferrari, Mattia Binotto. - Wybraliśmy go jednak z powodu talentu, ludzkich i profesjonalnych zalet, które już wyróżniają Micka pomimo młodego wieku.

- Jestem podekscytowany, że Ferrari nawiązało ze mną partnerstwo i moja najbliższa przyszłość w motorsporcie będzie czerwona - mówi Mick Schumacher. - Będę stanowił część Ferrari Driver Academy, a również rodziny Scuderii Ferrari. To kolejny krok naprzód we właściwym kierunku. Mogę jedynie skorzystać z nagromadzonej tam, ogromnej wiedzy. Zrobię wszystko co możliwe, żeby spełnić swoje marzenie - dojść do Formuły 1.

To bardziej niż oczywiste, że od urodzenia Ferrari ma dużo miejsca w moim sercu, jak również w sercu mojej rodziny, a zatem także na osobistym poziomie jestem zachwycony tą szansą. Na tym etapie nadszedł czas, żeby podziękować mojej rodzinie, przyjaciołom i partnerom, którzy wspierali mnie przez całą drogę i pomogli dojść do tego miejsca.


Fot. twitter.com/F1