Mercedes podekscytowany Formułą E

czw, 13 grudnia 2018 godz. 11:43:25 skomentuj wyścigi

HWA Racelab | fot. Formula E

Mercedes jest podekscytowany dołączeniem do Formuły E.

Niemiecki producent zadebiutuje w elektrycznej serii w szóstym sezonie, czyli pod koniec 2019 roku. Będzie rywalizował z takimi producentami jak Audi, BMW, Porsche i Nissan.

Już w 2017 roku poinformowali o swoim zainteresowaniu FE. Podczas rozpoczynającego się w najbliższy weekend sezonu 2018/19 szlaki dla producenta będzie przecierała ekipa HWA Racelab.

- Branża motoryzacyjna zmienia się i staje się coraz bardziej elektryczna. To co zrobił Alejandro Agag z Formułą E i jak ją rozwinął, jest spektakularne – powiedział szef działu motorsportu Mercedesa, Toto Wolff.

- Formuła 1 jest dla nas idealna, ponieważ to jest sport globalny, najwyższy poziom wyścigów samochodowych, natomiast Formuła E w pewien sposób stanowi ekscytujący start-up.

- Nie wiemy, jak to działa: czy to wyścigi, czy bardziej impreza, ale podoba nam się to co jest dzisiaj i jesteśmy podekscytowani oraz ciekawi dołączeniem do serii w 2019 roku. Zobaczymy, czy odniesiemy sukces, czy nie. Chodzi o elektryfikację, obecność w centrum miasta, przyciągniecie nowych odbiorców i posiadanie Formuły E z jednej strony, jako ekscytującego start-up'u, a z drugiej strony Formuły 1, jako, że dla naszego Mercedes-AMG sport globalny dobrze działa
- dodał.

Sezon Formuły E rusza w ten weekend od Ad Diriyah E-Prix.