Martin opuszcza BMW

czw, 14 grudnia 2017 godz. 11:52:31 skomentuj wyścigi
Tagi: martin, bmw, dtm, gt

Maxime Martin | fot. twitter.com/Maxrtin1992

Maxime Martin, który przez pięć lat bronił barw BMW w DTM, opuścił niemiecki zespół. 31-letni Belg był fabrycznym kierowcą i zapisał na swoje konto trzy wyścigi. Oprócz startów w DTM pomagał on marce w rozwoju samochodów GT.

- Pięć lat w roli kierowcy BMW było wspaniałym czasem. Wcześniej przez dwa lata startowałem w zespole Marc VDS Racing, który korzystał z BMW, więc byłem związany z marką przez siedem lat. Cieszymy się z naszych sukcesów: zwycięstw i miejsc na podium w wyścigach DTM, wygranej w 24-godzinnym wyścigu Spa-Francorchamps oraz z drugiego miejsca w 24-godzinnym wyścigu na Nurburgringu - mówił Martin.

- Czasami potrzebujesz nowych wyzwań i zmian, więc zdecydowałem się odejść. Nie mogę doczekać się tego, co mnie czeka, ale minione lata był wspaniałym czasem spędzonym z BMW. Chcę podziękować wszystkim, którzy byli w to zaangażowani - dodał.

Odejście Belga oznacza, że na przyszły sezon pozostaje wolne miejsce w sześcioosobowym składzie BMW. Głównym kandydatem do przejęcia fotela jest Joel Eriksson, startujący w minionym sezonie w Formule 3.

fot. twitter.com/Maxrtin1992