Lotterer: Nie możemy jeździć szybciej niż Toyota

czw, 17 maja 2018 godz. 14:31:33 skomentuj wyścigi

fot. Rebellion Racing

Andre Lotterer powiedział w rozmowie z motorsport.com, że jest bardzo zasmucony faktem, że prywatne zespoły nie są w stanie rywalizować z ekipą Toyoty w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych. Kierowca Rebellion Racing pierwszą rundę super sezonu zakończył jako najszybszy prywaciarz, ale do Toyoty stracił dwa okrążenia, a następnie został zdyskwalifikowany po tym, jak samochód nadbiernie zużył drewniany bloczek, który służy jako wskaźnik docisku auta.

- Szczerze mówiąc, nie miałem żadnych oczekiwań. Byłem kierowcą Audi i Porsche, więc znam potencjał tych samochodów. Nigdy nie będziemy w stanie dogonić ich, nawet jeśli będziemy mieli dużo więcej mocy, korzystając z napędu na cztery koła. To inna planeta. Zobaczymy, co zrobi system EoT, ale zgodnie z zasadami nie możemy być szybsi, więc jedyną strategią jest konsekwencja i niezawodność. Jeśli będą mieli problemy, możliwe jest pokonanie ich, ale to też zależy od wielkości kłopotów. W czystym tempie nie mamy szans - mówił Lotterer.

- Z pewnością zdobędą mistrzostwo. Nawet, gdy będziemy szybsi, to zgodnie z zasadami nie możemy jechać szybciej niż oni. Ciężko to zrozumieć i nie sądzę, by fani interesowali się tym, ponieważ to smutne, gdy obowiązują reguły, które nie pozwalają ci na jazdę szybszą niż inni - dodał.

fot. Rebellion Racing