Loix w 24H Zolder

sob, 12 sierpnia 2017 godz. 09:46:45 skomentuj wyścigi

Freddy Loix | Fot. Facebook

Freddy Loix, który w ubiegłym roku zakończył rajdową karierę po zdobyciu czwartego tytułu mistrza Belgii w generalce, przyjął zaproszenie swojego starego znajomego Guya Verheyena i poprowadzi Porsche 991 GT3 Cup w 34 edycji 24 Hours of Zolder (19-20 sierpnia). Samochód z numerem 3 zgłosił zespół GHK Racing by Speedlover. Zmiennikami Loixa i Verheyena będą Yves Noel i Chris Mattheus.

- Naprawdę lubię ten wyścig, a szczególnie atmosferę panującą na torze - mówi Freddy Loix. - Kierowca ma większą frajdę, bo można pojeździć dłużej niż w innych wyścigach Belcar. Już kilka razy zaliczyłem 24 godziny Zolder z Guyem, więc z pewnością nie jest to dla mnie nieznana impreza. Mam nadzieję, że tym roku ominie nas pech. Myślę, że w Porsche możemy uzyskać dobry wynik.

Zgłoszono 44 samochody - sześć w Belcar 1, gdzie rywalizuje ekipa Loixa. Belgium Racing, który wygrał poprzednie cztery edycje pucharowym Porsche (w 2013 z Kubą Giermaziakiem), wystawia Jaapa van Lagena, Glenna van Parijsa i Pedro Bonneta. W klasie prototypów - Belcar 2 - zgłoszono trzy Normy M20 FC, Radicala RS5 i Wolfa GB08.

Fot. facebook.com/freddyloix