Vila Real 2018 - Loeb dostanie nowe Golfy TCR

pon, 25 czerwca 2018 godz. 15:13:29 skomentuj wyścigi

FIA WTCR

Motorsport.com poinformowało, że wyścigowy zespół Sebastiena Loeba, którego barw w FIA WTCR bronią Rob Huff i Mehdi Bennani, otrzyma nowe Golfy TCR, po tym, jak dwa egzemplarze auta został całkowicie zniszczone na ulicznym torze w Vila Real.

Brytyjczyk z Marokańczykiem przewodząc stawce, zderzyli się ze sobą, powodując ogromny karambol. W samochodzie Huffa mocno ucierpiał przód, a uderzenie było tak mocne, że silnik odczepił się od podwozia. W aucie Bennaniego doszło do uszkodzenia lewego boku. Zespół otrzymał zgodę, by wcześniej opuścić rundę WTCR i już w sobotni wieczór udał się do swojej siedziby.

- Szkoda mi zespołu, ponieważ mógł to być dla nas rewelacyjny weekend. Samochody były szybkie, podobnie jak Mehdi i ja. Musimy jednak zapomnieć o tym, co się wydarzyło i przygotować się na Słowację. Samochody są doszczętnie zniszczone, więc na kolejną rundę otrzymamy dwa nowe auta. To oznacza dużo pracy dla mechaników, by odpowiednio je przygotowali. Dołożę wszelkich starań, by odpłacić im się w kolejnym starcie - mówił Huff.

- Chciałbym bardzo podziękować Gabriele Tarquiniemu. Nie mogłem wydostać się z samochodu i zaczął palić się rozlany olej. Szybko podbiegł do mnie i pomógł mi wyjść. Zanim przybył służby medyczne był ze mną. Dziękuję również Yvanowi Mullerowi, który też mi pomógł. To pokazuje, że na torze jesteśmy rywalami, ale istnieje między nami pewna koleżeńska więź - dodał.