Litwin testował Leona TCR

nie, 19 marca 2017 godz. 21:19:40 skomentuj wyścigi
Tagi: Litwin, TCR

Jakub Litwin

W ubiegły weekend na torze Oschersleben, po ponad dwóch latach przerwy Jakub Litwin ponownie zasiadł za kierownicą samochodu wyścigowego. Na zaproszenie niemieckiego zespołu MHM Motorsport kierowanego przez Petera Żukowskiego, Jakub miał okazję sprawdzić najlepsze na rynku przednionapędowe auto, jakim jest Seat Leon Racer w specyfikacji TCR.

Pomimo długiej przerwy Litwin od razu notował czasy okrążeń na poziomie czołówki TCR International Series z roku 2016. Jest to dobrym prognostykiem przez nadchodzącym sezonem.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że ponownie mogłem zasiąść za kierownicą samochodu wyścigowego - mówi Jakub Litwin. - Nie przypadkowo wybór padł na to auto, gdyż seria TCR jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się serii wyścigowych na świecie. Cieszę się, że mogłem ponownie sprawdzić się na torze w bardzo wymagającym aucie. Samochód zrobił na mnie piorunujące wrażenie i od razu przypadł mi do gustu. Wraz z Peterem Żukowskim udało się dopracować ustawienia samochodu do perfekcji, co pozwoliło na uzyskiwanie konkurencyjnych czasów okrążeń. Cieszy mnie fakt, że po tak długiej przewie nie "zardzewiałem" i czuje, że nadal mogę konkurować z najlepszymi kierowcami wyścigowymi w Europie.

Jakub Litwin planuje kolejne testy i intensywnie pracuje nad powrotem na tor w pełnym międzynarodowym cyklu wyścigowym.

Jakub Litwin i Peter Żukowski