Lewandowski drugi w AM

nie, 21 października 2018 godz. 15:19:21 skomentuj wyścigi

Andrzej Lewandowski i Giulio Borlenghi | Fot. FOTOSPEEDY

Nowi mistrzowie GT Open w AM, Andrzej Lewandowski i Giulio Borlenghi zajęli drugie miejsce w ostatnim wyścigu sezonu na Circuit de Barcelona-Catalunya. Jadącemu na drugiej zmianie Lewandowskiemu zabrakło 0,6 sekundy do zwycięzcy, Stefano Costantiniego. Piąta lokata w klasie przypadła Stanisławowi Jedlińskiemu i Gosi Rdest.

Jadący bez zmiennika Mateusz Lisowski pokazał świetne tempo (szósty czas okrążenia w wyścigu), wspiął się na 9 miejsce w generalce, ale po drive through finiszował jako dwudziesty - dziesiąty w Pro. Kierowcę Olimp Racing ukarano za spowodowanie kolizji z Mario Plachuttą na zakręcie 2 podczas 25 okrążenia.

Rik Breukers na 26 okrążeniu wyprzedził Mikkela Mac'ka i wygrał wyścig wraz z Riccardo Agostinim. Mac świętował mistrzostwo GT Open.