Kubica zdecyduje po testach

wto, 13 marca 2018 godz. 15:49:09 skomentuj wyścigi

Robert Kubica | fot. XPB

Robert Kubica podejmie ostateczną decyzję o ewentualnych startach w FIA WEC po drugich testach z zespołem Manor LMP1, które odbędą się w tym tygodniu.

Pierwsza okazja do jazdy Ginettą-Mecachrome G60-LT-P1s na Motorland Aragon w zeszłym miesiącu została mocno skrócona, po awarii silnika, już po dwóch okrążeniach. W tym tygodniu natomiast drugie podejście, również na tym samym torze.

Trzydniowe testy ruszyły dzisiaj, ale zespół nie podał pełnej obsady samochodu.

- To będzie pracowity rok - powiedział Kubica dla Motorsport.com. – Z jednej strony z pewnością chciałbym zaangażować się w dobry projekt w LMP1, co dałoby mi szanse na przejechanie wielu kilometrów.

Zapytany, czego potrzebuje do podjęcia decyzji, odparł: - Pojeżdżę i zobaczymy. Dopóki nie spędzę kilku okrążeń za kierownicą, nic nie mogę zdecydować.

- To jednak nie tylko kwestia mojej decyzji, chodzi również o to, czy będzie to pasowało do mojego zapracowanego kalendarza. Jest kilka czynników, które muszą do siebie pasować.

- To nie jest takie proste, „tak” lub „nie”. Z reguły to bardziej skomplikowane – podsumował.

Manor ma nadzieję na sfinalizowanie składu swoich kierowców, wraz z Oliverem Rowlandem i Charliem Robertsonem, w przyszłym miesiącu.

fot. XPB