Kubica w 6 godzinach Rzymu

śro, 2 listopada 2016 godz. 19:34:45 skomentuj wyścigi

Robert Kubica | Fot. DPPI

Robert Kubica wraca do Renault R.S. 01 i wystartuje z Oregon Team w 6 Ore di Roma na Autodromo di Vallelunga (12-13 listopada).

Chciałbym potwierdzić, że w najbliższych dniach wrócę do samochodu wyścigowego. Wystartuję w wyścigu 6h di Roma z zespołem Oregon Team. Do zobaczenia na torze Vallelunga! - napisał Kubica na FB.

Oregon Team, zespół z Cremosano kierowany przez Pergiorgio Testę i Jerry'ego Canevisio, wystawia dwa R.S. 01. W ubiegłym roku Lorenzo Bontempelli wywalczył pole position takim samochodem. Obok Kubicy, na liście zgłoszeń znalazł się również drugi kierowca F1, Giancarlo Fisichella, zwycięzca wyścigu w 2014 roku.

6 Ore di Roma organizowany przez Gruppo Peroni Race, kontynuuje tradycje 6 Ore di Vallelunga. Za 11 dni odbędzie się 26 edycja imprezy. W sobotę, 12 listopada zaplanowano dwa 45-minutowe treningi, a o 12.45 ruszają kwalifikacje. Sygnał startu do 6-godzinnego wyścigu padnie w niedzielę, 13 listopada o godz. 9.45.

Poprzednią edycję 6 Ore di Roma wygrali Ivan Bellarosa i Guglielmo Belotti, zmieniający się w Wolfie GB08. Ferrari 458 GT3 AF Corse w obsadzie Giancarlo Fisichella/Motoaki Ishikawa/Michele Rugolo, straciło jedno okrążenie do zwycięzców. Na trzecim stopniu podium stanęli Vito Rinaldi i Marco Biffis (Tatuus PY012).

Debiutujące we włoskich wyścigach Endurance Renault R.S. 01 Oregon Team (Lorenzo Bontempelli/Michele Beretta/“Ojavan”) zajęło czwarte miejsce. Początkowo Bontempelli uciekał przed Fisichellą, ale w trzeciej godzinie wystąpił problem z pompą paliwa. Wymiana pompy oznaczała stratę 9 okrążeń.