24H Dubai 2017 - Kubica skupia się na swojej pracy

śro, 11 stycznia 2017 godz. 17:44:17 skomentuj wyścigi
Tagi: kubica

Robert Kubica | fot. fb.com/KubicaOfficial

Robert Kubica, który w ten weekend w barwach zespołu Förch Racing powered by Olimp będzie rywalizował w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, rozmawiał z dziennikarzem portalu thenational.ae o swoim nowym wyzwaniu.

- Dobrze jest być tutaj. To będzie mój pierwszy raz w Dubaju, więc będę musiał szybko nauczyć się układu toru. To również mój pierwszy raz w Porsche. To inny samochód, więc szybko odkryję nowe rzeczy. Nie miałem wielu okazji do jazdy przed startem wyścigu, więc skupimy się na naszej pracy i zrobię co w mojej mocy - mówił Polak.

- Myślę, że będzie w porządku. W ubiegłym roku przejechałem 12-godzinny wyścig w Mugello, który też jest częścią Creventic 24-Hour Series. Nie jestem zaniepokojony. Samochód poprowadzi pięć osób. Istnieją też pewne ograniczenia związane z tym, że jestem nowym kierowcą. Dwugodzinny stint nie powinien być problemem - dodał odnosząc się do stanu zdrowia.

Polak pytany był również o decyzję Nico Rosberga, który niespodziewanie pożegnał się z Formułą 1.

- To jego decyzja. Jestem pewien, że długo o tym myślał i jeśli zdecydował się na tak duży krok to był go pewien. Najważniejsze, że jest z tego zadowolony. Jego życie bardzo zmieni się, ale tego chciał - zakończył.

fot. fb.com/KubicaOfficial