Kristensen chwali Alonso

czw, 1 lutego 2018 godz. 08:44:27 skomentuj wyścigi

Tom Kristensen | fot. tomkristensen.com

Legenda wyścigów samochodowych, dziewięciokrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Tom Kristensen, powiedział na łamach Autosportu, że Fernando Alonso jest na dobrej drodze, by osiągnąć dobry rezultat w kultowej imprezie. Dla przypomnienia kilka dni temu Hiszpan potwierdził, że wraz z Toyotą zaliczy sezon FIA WEC, w tym 24-godzinną rywalizację.

- Fernando ma sporo informacji o Le Mans. Przez lata kilka razy rozmawiałem z nim na ten temat, zwłaszcza, gdy był gościem specjalnym w 2014 roku. Zawsze wykazywał duże zainteresowanie tym wydarzeniem. Gdy zobaczył prototypy, uznał je za fascynujące. Teraz największą frajdę daje mu jazda nocą, przebywanie w samochodzie przez trzy godziny oraz szukanie limitów. To cudowne wyzwanie. Nie ma nic lepszego niż znalezienie odpowiedniego rytmu, by w pełni wykorzystać samochód - mówił Kristensen.

- Oczywiście tęsknię za tym. Gdy jestem na polach startowych, widzę skupienie i determinację kierowców. Witam się ze wszystkimi. Skończyłem już 50 lat, więc łatwiej jest mi odejść i oglądać rywalizację. Ten rok nie będzie wyjątkowy - dodał.

- Podziwiam sposób, w jaki Fernando radzi sobie z wyścigami. Pokazuje, że pasjonuje się całym sportem motorowym, a nie tylko Formułą 1. Wystartował w Indianapolis i Daytonie, a teraz przygotowuje się do Le Mans. To wszechstronność, którą widziałem będąc małym chłopcem u Mario Andrettiego i Jacky'ego Ickxa. Uważam to za genialne, ponieważ pokazuje prawdziwego ducha wyścigów - zakończył.

Duńczyk zakończył swoją karierę w 2014 roku, ale powróci do rywalizacji podczas Race of Champions, które w tym roku organizowane jest w Rijadzie.

fot. tomkristensen.com